Mesut Özuzun

Güzel ve bakımlı olma arzusu, insanoğlunun vazgeçilmezlerinden biri. Çağlar öncesinde kadınlar bitkilerin renkli kısımlarından faydalanarak yüzlerini boyuyor ve güzel olmak için çeşitli yollar deniyorlardı. Başka bir dönemde ise beyaz tenli olmak modaydı. Asiller için bu hem güzellik hem de zenginlik göstergesiydi. Daha sonraları beyaz ve güzel olma tutkusu bir çok kadının ölümüne neden oldu. Çünkü yüzlerine cıva sürerek cilt renklerini beyazlatmaya çalışmaları zehirlenmeleriyle sonuçlanıyordu. Zaman ilerledi ve altın rengi ten yani bronzluk artık yeni modaydı! Bu konuda kaynaklar okumak ve araştırma yapmak beni çok heyecanlandırıyor, ben de kısa birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim, sizce de ilginç değil mi ?

Güzellik trendleri eskilerden günümüze elbette çok değişti!

Günümüze geldiğimizde güzellik sektörü pazarın en büyük paydalarından birine sahip oldu. Yeni ve sağlıklı sistemler ile en güzel ve sağlıklı sonuçlara ulaşmak mümkün… Ne mutlu ki artık çok etkili uygulamara sahibiz…

Güzellik kavramının baştan ayağa bir bütün olarak ele alınması gerektiğini konuşmuştuk. Her geçen gün artan güzelleştirme uygulamaları bunun bir kanıtı niteliğinde… Cildiniz, saçlarınız, kaşlarınız, kirpikleriniz, el ayak ve vücut bakımınız sayısız uygulamalar var.

Sizlerle en son trend güzellik uygulamalarını paylaşmak için sabırsızlanıyorum.


KİRPİKLER

Keratin kirpik uygulaması kirpikleriniz için devrim niteliğinde… Sadece 60-80 dakika sonra, kirpik ekleme olmadan kendi doğal, var olan kirpiklerinize yapılan işlemler ile daha uzun, kıvrık, gür siyah ve kalın kirpiklere sahip olabilirsiniz, hem de 90 gün boyunca…


SAÇLAR

Saçlarınız yıpranmış ve cansızlaşmış olabilir.O zaman imdadınıza yetişecek en iyi uygulamalardan biri saç botoksu uygulaması olabilir. Saç botoksu ile ilk uygulamadan itibaren bakımlı ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.Saç renklendirme aşamasında ise hala doğal görünümlü ombreler çok trend!


CİLT

Cildiniz 28-30 gün arasında kendini yeniler. Çoğu zaman hava, stres, yanlış beslenme, , zararlı güneş ışınları, uyku düzensizliği, alkol ve sigara tüketimi,makyaj, antioksidanlar cildimizi olumsuz etkiler. Cildinizin sağlığı için mutlaka ayda bir kere cilt bakımı yaptırmalısınız… Bunun yanında uzmanınız cildinizin ihtiyacına uygun özel uygulamalar ve ürünler ile sizin için en doğru ve sağlıklı uygulamayı gerçekleştirecektir. Medikal estetik hekimlerin tarafından yapılan PRP uygulaması da en trend uygulamalardan biri!


KAŞLAR

Kaşlarınız döküldü mü? Ya da şeklinden memnun değil misiniz? O zaman artık ‘Microblading Kıl Tekniği’ ile tanışma vaktiniz geldi! Kaşlarınızdan asla ayırt edilmeyen bu uygulama ile siz de doğal ve mükemmel görünen kaşlara sahip olabilirsiniz. Hem de birkaç saat içinde!


VÜCUT

Bu konuda yosun bakımlarından, kil bakımlarına bir çok seçenek var. Vücut bakımları ile de ışıl ışıl parlayan bir tene sahip olabilirsiniz.Hidrolipodistrofi yani selülit ile de başa çıkmak artık çok daha kolay. G5 uygulaması ile selülitlerinizden kurtulabilir,aynı zamanda kollarınızdaki ya da vücudnuzda oluşan sarkmaları da giderebilirsiniz. Lenf drenaj ile ödemlerinizden kurtulup sıkılaşabilirsiniz…


EL VE AYAKLAR

Medikal manikür ve pedikür uygulaması ile sağlıklı sonuçlara ulaşmak isterseniz bu uygulama tam size göre.El ayak bakımı bittikten sonra nail art modasına da göz atmanızı öneririm.


DUDAKLAR

Dudaklarınız küçükse ya da pigment eksikliği varsa işte o zaman kalıcı dudak makyajı ile çözüm zamanı gelmiş demektir. Çok daha dolgun dudaklara sahip olmak isterseniz medikal estetik hekimlerince uygulanan dudak dolgusu işlemini tercih edebilirsiniz.

Güzellik kavramının öncelikle kalplerimizde bulunması olması dileğiyle …

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here