Ana sayfa Gezi Bu Kışa ‘Buz Gibi Bir Mola Verin!’

Bu Kışa ‘Buz Gibi Bir Mola Verin!’

5941
0

Kasım ayının sonunda vizyona giren favori buz animasyonunun devam filmi şerefine Hotels.com™, bu kış ‘buz gibi bir molanın’ keyfini çıkarmanız için dünyanın en iyi buz otelleri ve iglolarını kış tatili tutkunu seyahat severler için derledi. Soğuk sizi rahatsız etmiyorsa, eminiz siz de bu karlı maceraya katılmak isteyeceksiniz.

Villa Iglu, Finlandiya

Villa Iglu, Finlandiya 
Kuzey Finlandiya’da yer alan Villa Iglu, Ruka Kayak Bölgesine yakın bir konumda. Otel, yataklarının konforunda Kuzey Işıkları’nın keyfini çıkarmak isteyen konukları için cam duvarlı ve tavanlı cam bir iglodan ve sıcacık ahşap kulübelerden oluşuyor. Akşamları yemeğinizi otelin aralarında ren ve kanada geyiği de bulunan yerel etleri servis eden İsviçre tarzındaki Fondue restoranında yedikten sonra, açık sauna ve jakuzilerin keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Igluhut, Finlandiya

Igluhut, Finlandiya
Kendini tam anlamıyla kış doğasının kollarına bırakmak isteyenler için çok iyi bir tercih olan Igluhut; Güney Finlandiya bölgesindeki Espoo’da yer alıyor. Nuuksio Ren Geyiği Parkı’nın karlarla örtülü çam ağaçları arasında bulunan bu ağaç evlerde konuklar, konforlu ağaç evlerin odalarında ren geyiklerini besleyip fotoğraflarken, doğayla gerçekten bir bütün olmanın keyfini çıkarabiliyor.

Icehotel, İsveç

Icehotel, İsveç
İsveç’in Jukkasjärvi kasabasında 1989 yılında kurulan ve dünyanın ‘ilk buz oteli’ olan Icehotel’de kış; kar, buz ve ışıktan adeta bir sanat şöleni yaratmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıların ellerinde her yıl yeniden hayat buluyor. Misafirler, konaklamaları boyunca aralarında köpek kızağı turu, Kuzey Işıkları safarisi ve kros kayağının da bulunduğu bir dizi etkinliğin keyfini çıkarıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here