Mesut Özuzun
Makeup & Hair
Artist

Bir yılı daha geride bıraktık, zaman hızla akıp gidiyor… Mutlulukların arttığı yeni bir yıl olsun. Güzellik ve bakım sektörü yeni yılda yeniliklerle geliyor. Hava sistemli yeni uygulamaları bu yıl daha çok duyacağız… Makyajda ise neler olacak gelin birlikte göz atalım!

Makyaj trendleri yeni yılda sinyallerini vermeye başladı.Her yıl pantone tarafından açıklanan trend renk belirlendi. Bu sene rengimiz mavi!
Mavi her zaman huzuru çağrıştırırken, siz de makyajlarınızda daha cesur davranıp mavi eyeliner ya da mavi smoke eyes deneyebilirsiniz…
Cilt makyajında ise ışığı yansıtan görüntüler kullanacağız bu sene. Parlayan ve ışıl ışıl ten makyajları 2020 makyaj moodları arasında. Ten makyajınızı yaparken öncelikle ışıltı veren bir primer (baz) kullanıp sonrasında saten biten bir fondöten ile bu görünümü yakalayabilirsiniz. Highlighter ile de bu yoğun parlak görümü desteklediğinizde bütün gözler üzerinizde olacak! Bu sene de highlighter kazandı!
Glow konusu bitmedİ! Boyutlandırmaların aydınlatma ile ağırlık kazandığı son dönemlerde highlighter ile göz iç uçlarınızı dudak üstünü kaş altlarını ve elmacık kemiklerinizi ışıltılı hale getirmeyi unutmayın!


Tüm bunların yanında markaların makyaj looklarına baktığımızda; doğallıktan asla ödün vermiyorlar. Doğal taranmış kaşlar, çok sevdiğimiz çiller yine bizimle… Kullandığınız renkler ve makyaj stilleri cesurca olsa dahi doğal görünüm yakalamak çalışmak en cool sonucu verecektir.
Makyaj yaparken bu yıl aydınlık ve ferah bir yüz görmek istediğinize odaklanarak makyaj stilinizi belirleyebilirsiniz. Trendler ve moda dediğimiz kavram makyajda da dönemsel dolarak değişiklik göstiyor. Kendi tarzınıza en uygun moodları belirleyip, kendi stilinizle harmanlamanız en sağlıklı yaklaşım olabilir
Aslında güzellik ürünleri ve uygulamaları güzelliğinizi vurgulamak için gerekli… Gerçekten gülen yüze nude bir ruj, gerçekten güzel gözlere bir kat maskara kendinizin en trend verisyonu olmak için yeterli. Kendi mesleki deneyimlerimden yola çıktığımda ve bazen düşündüğümde, en iyi güzellik ürünü ya da en iyi güzellik uygulaması, ruhunuzun güzel hissetmediği anlarda o kadar da etkili olmayabilir mi diye soruyorum . Belki de hepimizin cevabı yakındır birbirine..
Bu yıl önce ruhumuzun sonra ise dışımızın güzelleştiği bir başlangıç yaşayalım. Özümüzde güldüğümüz, gerçekten sevdiğimiz, gerçekten mutlu olduğumuz bir sene diliyorum. En güzel makyaj gülüşünüz olsun…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here